Bize Ulaşın: +90 212 485 82 55 PBX         

FİLTREPRESLER

Çamur susuzlaştırma yöntemleri içinde en geniş yer bulan ve susuzlaştırma verimi en yüksek olan mekanik ekipman filtreprestir. Bu nedenle araştırma ve geliştirmelere hep maruz kalmıştır.

Sıralı dizilmiş olan ve aralarında boşluklar olan plakaların üzerindeki filtrasyon bezleri bulunmaktadır. Filtrasyon işlevini yerine getirirken filtrepres içerisindeki boşluklar zamanla dolmakta ve gittikçe artan (16 bar seviyesine kadar çıkabilen ) bir basınç oluşmaktadır.Neticede kuruluğu yüksek filtrepres keki oluşmaktadır.

Günümüzde depolama, taşıma, bertaraf ve enerji tasarrufu açısından işletmelerin susuzlaştırma ihtiyacı artmıştır. Membranlı ve ısıtmalı filtrepres plakaları ile çok daha yüksek mertebelerde susuzlaştırma sağlamak mümkün olmaktadır. Çalıştırma şekline göre filtrepres modellerimiz aşağıda sıralanmıştır:

1. ARMES- FP-1000-M
2. ARMES- FP-1000-K
3. ARMES- FP-1000-E
4. ARMES- FP-2000-P
5. ARMES- FP-3000-P

1. Manuel El Pompalı, ARMES- FP-1000-M
Bu model filtrepreslerde hidrolik ünite manuel yağ pompası kullanılarak sıkıştırılmaktadır.Ekonomik bir modeldir. Plaka aralama ve temizleme işlemi ekipmanı kullanan kişi tarafından manuel olarak yapılmaktadır.

2. Kumanda Kollu, ARMES- FP-1000-K
Kumanda kollu sistemlerde elektrikli yağ pompası kullanılmaktadır. Pistona yön vermek için ileri-geri hareket eden kumada kolu bulunmaktadır.Hidrolik sistemde bulunan basınç şalteri, set edilen basınç değerinin belirlenmesine imkan verir. Elektrik motoru olduğu için hidrolik ünitenin işletilmesi son derece kolaydır ve fiziksel güç gerektirmez. Plaka aralama ve temizleme işlemi ekipmanı kullanan kişi tarafından manuel olarak yapılmaktadır.Yatırım maliyeti açısından ekonomik bir modeldir.

3. Elektrikli Kumanda Valfli, ARMES- FP-1000-E
Elektrikli kumanda valfli sistemlerde elektrikli yağ pompası kullanılmaktadır. Pistona yön vermek için elektrik panosundan ileri-geri hareket butonları bulunmaktadır.Hidrolik sistemde bulunan basınç şalteri, set edilen basınç değerinin belirlenmesine imkan verir. Hidrolik ünite basıncının işletme esnasında düşmesi durumunda sistem fark basıncını algılar ve operatörün müdahalesine gerek kalmadan basıncı set değerine kadar otomatik olarak yükseltir. Plaka aralama ve temizleme işlemi ekipmanı kullanan kişi tarafından manuel olarak yapılmaktadır.Yatırım maliyeti açısından ekonomik bir modeldir.

4. Otomatik Plaka Taşımalı-Zincirli, ARMES- FP-2000-P
Piston geri ilerlerken birbirine zincir ile bağlı plakaları da çekerek tek seferde tüm plakaları aralar. Piston hareketinin durması ile birlikte plakaların açılması tamamlanmış olur.Zincirli plaka aralama/taşıma sistemi maksimum 20 plakaya kadar olan sistemlerde kullanılması önerilmektedir.Sık servis gören ve hızlı temizlenmesi gereken uygulamalarda, özellikle de mermer sektörü tarafından tercih edilen bir modeldir.

5. Otomatik Plaka Taşımalı-Arabalı, ARMES- FP-3000-P
Piston geri ilerleme hareketi sona erdiğinde filtrepres üzerindeki plakalar otomatik arabalı sistem ile teker teker açılır. Tüm plakaların taşınması tamamlandığında araba başlangıç konumuna gelir. Otomatik arabalı taşıma sistemi plaka sayısından bağımsız olarak tüm filtrepreslerde kullanılabilir.En önemli avantajı fiziksel güç gerektirmeden sadece tek operatörün gözlemi ile çalışabilmesidir. Bu nedenle sık servis gören uygulamalarda personel ihtiyacını minimize ettiği için tercih edilmektedir.

 

E-Bülten

Yeniliklerden ilk sizin haberiniz olsun.

Armes Arıtma Twitter' da

armesaritma Atamızı Sevgi, Saygı, Özlem ve Minnetle Anıyoruz! 1881-🖤 #10Kasım #Atatürk #Pandorapplastik #pandorapackaging https://t.co/bH3jXt9f6D
armesaritma MAKİNA TEKNİK RESSAM PERSONELİ ARANMAKTADIR! Firmamızın projelendirme ve imalat departmanımızda çalışmak üzere, ün… https://t.co/sd2HuGKYev

Bize Ulaşın

Adres:
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Biksan San. Sit. A-1 Blok No:30 34306 Başakşehir – İSTANBUL
Telefon:
+90 (212) 485 82 55 pbx
Fax:
+90 (212) 485 82 59
E-Mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Website:
www.filtrepresplakasi.com

Biz Kimiz

Armes Arıtma, doğal kaynakların ilk kullandığımız haliyle gelecek nesillere aktarılması ve sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleştirilmesi konularındaki çalışmalarını, geçmişte olduğu gibi gelecekte de en iyi şekilde yerine getirmeyi hedeflemektedir.